A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV Zrt.) egységesíti a felügyelete alatt lévő hét közlekedési központ és öt regionális víziközmű társaság pénzügyi, számviteli és HR adminisztrációs folyamatait a KOMP Program keretében – közölte a vagyonkezelő az MTI-vel.

adminEgységes rendszer jöhet  – fotó: pixabay.com

A program célja, hogy növelje az állami társaságok hatékonyságát, a működésben egységes módszereket, sztenderdeket alakítson ki, amelynek eredményeként a tulajdonosi ellenőrzés magasabb szinten valósulhat meg. Szivek Norbert, az MNV Zrt. vezérigazgatója a közleményben rámutatott, hogy a fejlesztés lényege a társaságok működési mechanizmusának egyszerűsítése.

Az egységesítés egyik előnye, hogy a társaságoknak szektoronként egy-egy pénzügyi-számviteli, HR-bérszámfejtési informatikai rendszere van, a folyamatok egységes kezelése, az így kialakított transzparencia lehetővé teszi a szinergiák minél magasabb szintű kihasználását, a rövid és hosszú távú modernizációt, az IT-fejlesztést – emelte ki az MNV Zrt. vezérigazgatója. Az MNV Zrt. a KOMP Program szakmai irányítását a 10 éves tapasztalattal, megfelelő infrastruktúrával rendelkező Nemzeti Üzleti Szolgáltató Zrt. (NÜSZ) révén látja el.

Gombkötő Zsuzsanna, a NÜSZ vezérigazgatója a közleményben kifejtette, hogy a programban részt vevő társaságok 2017. január 23-án átálltak a NÜSZ által biztosított közös HR rendszerre, februárban sikeresen megoldották a bérszámfejtést és a bérutalást 24 000 munkavállaló részére. Pénzügy-számvitel területen négy közlekedési központ számára 2017 januárjától folyamatosan új szolgáltatásokat indítanak, megkezdődött a vevői és szállítói számlák kezelése, a banki kifizetések, a pénztárak könyvelései is – mondta el a projektről a NÜSZ vezérigazgatója.

Az MNV Zrt. közleményében hangsúlyozza, hogy a KOMP Program bevezetésével az aktuális piaci trendeket, tapasztalatokat ülteti át az állami szektorba egyre szélesebb körben. A NÜSZ ügyfél- és szolgáltatási körének kibővítésével a Shared Service Center (SSC) folyamatos fejlesztése zajlik. Az SSC szektor az elmúlt évek egyik gazdasági sikertörténete Magyarországon. Több mint 100 nemzetközi vállalat működtet szolgáltató központot Magyarországon, amelyek mintegy 42 000 főt foglalkoztatnak – írja közleményében a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.